Yazar Tulu Gümüştekin Hayatını Kaybetti

Gazeteci ve Yazar Tulu Gümüştekin

Ünlü yazar Tulu Gümüştekin hayatını kaybetti. Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu' nun eşi olan gazeteci ve yazar Tulu Gümüştekin, tatil yaptığı sıralarda Sardunya Adası' nda hayatını kaybetti. Gazeteci uzun zamandır karaciğer rahatsızlığı şikayeti ile tedavi görmekteydi. Kaan Terzioğlu' nun eşi olan Tulu Gümüştekin, İtalya şehrinde Sardunya Adası' nda tatildeyken, otelinde aniden rahatsızlandı. Yazar kaldırıldığı hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu' nun eşi uzun süredir karaciğer rahatsızlığından dolayı tedavi gördüğü öğrenildi.


Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu' ndan Acı Paylaşım

Genel Müdür Twitter hesabı üzerinden başsağlığı dileyenlere teşekkür etti. Terzioğlu, "Burası cennet derdi, burada cennete gitti. Tulu' mu kaybettim. Acımı paylaşanlara teşekkür ederim." diye yazdı. Turkcell' den yapılan açıklamaya göre yaşamını yitiren Tulu Gümüştekin' in cenazesinin yarın ikindi namazında Fatih Camii' nde kılınacak namazın ardından Ulus Mezarlığı' na defnedileceği duyuruldu. Turkcell ailesi adına Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akça; "Merhumeye Cenab-ı Allah' tan rahmet niyaz ediyorum. Zor zamanlarında bir yandan Tulu Hanım' a destek olurken bir yandan da henüz üstlenmiş olduğu görevini insan üstü gayretle yürütme başarısı gösteren sevgili Kaan kardeşime ve kederli ailesine sabırlar diliyorum. Hastalığı boyunca bir an bile dirayetini yitirmeyen Tulu Hanım, güçlü kişiliği, Türkiye' de öncülerinden olduğu AB kariyerindeki sayısız başarısı ve daha önemlisi hayata tutunma azmiyle hatıralarımızda yerini korumaya devam edecektir. Mekanı cennet olsun. Ailemizin başı sağ olsun."

Tulu Gümüştekin Kimdir

Dünya Ekonomik Forumu tarafından "Geleceğin 100 Global Lideri" ödülüne layık görülen Tulu Gümüştekin, Sabah Gazetesi'ndeki köşesinde özellikle Avrupa Birliği ve dış politika konularında makalelere imza atmıştı. 1 Temmuz 1968 doğumlu olan Tulu Gümüştekin, 1991 yılında İstanbul Hukuk Fakültesi'nden mezun olduktan sonra Brüksel'de Avrupa Birliği müktesebatı konusunda Avrupa Komisyonu'nda gerçekleştirdiği stajını takiben, şirket birleşmeleri ve gümrük ve rekabet konularında çeşitli uluslararası firmalarda görev yaptı. 1999 yılında kendi şirketi CPS'i (Corporate and Public Strategy Advisory Group) kuran Tulu Gümüştekin, merkezi Brüksel'de olmak kaydıyla, İstanbul ve Washington D.C.'de CPS'in ofislerini açtı.

En Başarılı İş Kadını

Gümüştekin, Avrupa Politikaları Merkezi/Brüksel (EPC), "Amcham" Amerikan Ticaret Odası, "Avrupa Dostları" (Friends of Europe), "De Warende" Derneği üyesi olmakla beraber Uluslararası Yatırımcılar Derneği (YASED) bünyesinde AB Çalışma Grubu Başkanlığı da yapmaktaydı. Tulu Gümüştekin ayrıca Amerikan-Türk Konseyi Yönetim Kurulu üyeliği ve Avrupa Komitesi başkanlığı görevini de icra etmekteydi. Gümüştekin, 2001 yılında da "yılın en başarılı iş kadını" seçilmişti.
yazarvefatvefat eden ünlüvefat haberleriturkcelltulu gümüştekinhürriyet ölüm ilanlarihürriyet gazetesi vefat ilanlarıhürriyet ölüm ilanıgazete vefat ilanlarıhürriyet vefat ilanları bugün