Türk Sanat Müziği Sanatçısı Selma Sağbaş Hayatını Kaybetti.

 

Türk sanat müziğinin billur sesi ile büyüleyen Selma Sağdaş, tedavi gördüğü hastenede hayatını kaybetti. Sağbaş'ın hayatını kaybettiğini meslektaşı olan sanat müziği sanatçısı Onur Akay ''Billur sesli TRT sanatçısı Selma Sağbaş'ı kaybettik.'' diyerek duyurdu. Sanatçı Sağbaş'ın cenazesi 24 Şubat'ta Karşıyaka Mezarlık Camii'nden ikindi namazına müteakip kılınan cenaze namazı ile son yolculuğuna uğurlandı.
 

Selma Sağbaş Kimdir?


Selma Sağbaş, TRT'de yetişmiş olan Türk sanat müziği sanatçısıdır. Uzun süre Alaeddin Yavaşça ile meşk etmiş ve TRT İstanbul Radyosu Türk sanat müziği sanatçısıdır. 2001 yılında eşi Reha Sağbaş'ın sanat yönetmenliğini yapmış olduğu Lalezar Topluluğu ile birlikte, American Federation Independent Music isimli bağımsız bir sanat kuruluşu tarafından, 650 plak arasında ''Best Of Word Musıc'' ödülünü almıştır. TRT'de çok sayıda konser ve televizyon programı yapmı şve halkın beğenisini kazanmıştır.


vefat eden ünlüvefattrt sanatçısı selma sağbaşvefat haberleriölümölüm haberleritrt sanatçısıhürriyet vefat ilanlarıselma sağbaş kimdirhürriyet vefathürriyet vefat ilanıvefat haberlerivefat eden ünlüselma sağbaş