Vefat İlanı Nedir ?Vefat İlanı Nedir ?

Sosyal ilan statüsünde olan vefat ilanları, gazeteye hayatını kaybeden kişinin vefatından sonra verilen çerçeveli formattaki ilanlardır. Hürriyet vefat ilanları tam, yarım veya çeyrek sayfa kullanılabildiği gibi, ekonomik ebatlarda da talep edilebilen gazete ilanlarıdır. Vefat ilanı merhumun veya merhumenin sevenlerine, akrabalarına, dostlarına duyuru niteliğindedir. Vefat ilanı herhangi bir yayın zorunluluğu olmayan, vefat eden kişinin öldüğünü insanlara duyurmak amacı ile gazetede yayınlatılan sosyal ilan türüdür. Vefat ilanlarını kişinin ailesi, arkadaşları, kurum kuruluşlar yani herkes verebilir.

Günlük olarak yayınlanabilen Ölüm ilanları Hürriyet gazetesinde vefat eden kişinin çalıştığı kurum, ailesi veya dost, arkadaşları tarafından yayınlanan başsağlığı, vefat yada acı kaybımız başlığı altında verilen vefat etme, cenaze ilanlarıdır. Fiyatlandırma ise ilanın yayınlanacağı baskı bölgesine göre Türkiye, İstanbul, Ankara gibi bölgelerde ilanın boyutuna doğru orantılı olarak değişmektedir.
 

 vefatvefat ilanıvefat haberlerivefat hakkındavefat örneklerihürriyet vefathürriyet ilan servisihürriyet vefatvefat ilanvefat hürriyethürriyet ölüm ilanı