Ünlü Sanatçı Erol Büyükburç Hayatını Kaybetti

İstanbul' un gözde semtlerinden Etiler'de oturan Erol Büyükburç’u saat 11.00 sularında menajeri Osman Nuri Yazıcı telefonla aradı fakat ulaşamadı. Manajeri Osman Nuri Yazıcı sonrasında polisten yardım istedi. Polis ekipleri ünlü sanatçının evine saat 12.00 sularında gelerek, çilingir yardımıyla kapıyı açtı.  Evde yapılan inceleme neticesinde Erol Büyükburç’un cesedi, yatak odasında bulundu. Yatağının yanında yüzü koyun yatan Büyükburç’un öldüğü anlaşıldı.Polis ekipleri tarafından yapılan ilk incelemede Erol Büyükburç’un üzerinde darp ya da ölüme sebep olacak herhangi bir iz bulunamadı. Ev kapısının içerden kilitli olduğu ve ev içinde her şeyin normal olduğu görüldü. Kalp ve şeker hastalığı bulunan ünlü sanatçının kalp krizi sonucu ölmüş olabileceğini belirten yetkililer, kesin ölüm nedeninin Adli Tıp Kurumu'nda yapılacak incelemenin ardından belirleneceğini söylediler.

Telefona Uzanmış Ama Ulaşamamış

Büyükburç'un evine çilingir ile giren kapıcı Nurettin Bozdağ, “Yan apartmanın kapıcısı beni aradı. Erol Bey'in kapısını çalıyoruz ama kapıyı açmıyor. Tanıdığın çilingirci varsa çağıralım dedi. Biz de çilingirle eve geldik. Erol Beyin menajeri kapıyı kıralım içeri girelim deyince çilingir kapının göbeğini kırarak içeri girdik. Yatak odasının kapısı da kilitliydi. Onu da çilingir yardımıyla açtık. Erol bey yerde uzanmış halde yatıyordu. Menajeri, Erol Büyükburç'un telefona uzandığını ama ulaşamadığını söyledi" dedi.

İntihar İddiaları Yalan

Etiler'deki evinde ölü bulunan Erol Büyükburç' un cenazesi, Beşiktaş Belediyesi'ne ait bir cenaze aracıyla Zincirlikuyu Mezarlıklar Müdürlüğü'ndeki gasilhaneye götürüldü. Büyükburç' un menajeri Osman Nuri Yazıcı, intihar iddialarını kesin bir dille yalanladı. Bu arada, eve gelen Büyükburç'un çalışma arkadaşı Ahu Yıldırım da gözyaşı döktü. Yıldırım, gazetecilerin sorularını yanıtsız bıraktı. Büyükburç'un cenazesi evden çıkarılıp cenaze aracına bindirilirken, kızı Evren Erol Büyükburç'un üzgün görüntüsü kameralara yansıdı.

1936'da Adana'da doğan Erol Büyükburç 60'lı yılların en sevilen Pop Starı'ydı. İlk albümü Sevgi Çiçekleri 1975 yılında müzik marketlerinde yerini alırken, 1981 yılnda ise Sen Varsın adlı albümü çıktı. Erol Büyükburç, bu albümündeki Sevemem şarkısı ile ün kazandı. 'Öp Beni','Little Lucy' ve 'Haydi Gençlik Hop Hop' şarkıları da Büyükburç'un en çok bilinen eserleri arasında. 22 Temmuz 1999'da müzisyen ve şarkıcı kızı Ajlan Büyükburç'u trafik kazasında kaybeden Büyükburç'un eşi Emel Büyükburç ise 2001 yılında karaciğer yetmezliği sonucu hayatını kaybetti.

Ünlü Sanatçının Son Karesi Ortaya Çıktı

Evinde ölü bulunan ünlü sanatçı Erol Büyükburç'un dün akşam Taksim'de Murat Evgin'in "Çarşamba Buluşmaları" dinletisine katıldığı ortaya çıktı. Evgin de dün akşam birlikte fotoğraf çektirdiği bu fotoğrafı paylaşmıştı. Bu görüntüler Erol Büyükburç’un son fotoğrafı oldu. Murat Evgin, Erol Büyükburç için dün gece şunları yazmıştı; Beni dinlemeye gelen sevgili ağabeyim 1950'ler ve 60'larda en zoru başararak Türk Pop Müziğinin ilk ve gerçek yıldızı olan Erol Büyükburç ile. Bu güzel etkinlikte yer almamı sağlayan herkese teşekkürler.

Erol Büyükburç' un Çekilen Son Fotoğrafı
 

vefaterol büyükburçvefat eden ünlüvefat haberleri