Ünlü Oyuncu Tomris İncer Hayata Gözlerini Yumdu


Kısa zaman içerisinde Kanser teşhisi nedeniyle hastanede tedavi altına alınan tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu Tomris İncer, 67 yaşında yaşamını yitirdi. İncer en son Racon dizinde rol almıştı. Kanser tedavisi gören Tomris İncer'in ölüm haberini tiyatro ve sinema oyuncusu olan Levent Kazak, İncer'in fotoğrafıyla birlikte paylaştığı ''Büyük bir ustayı kaybettik. O sahneye, sahne de ona aşıktı. Güle güle'' yazısıyla twitter hesabı üzerinden duyurdu. 
 

Tomris İncer Kimdir ?

16 Mart 1948 Bulgaristan doğumlu olan Tomris İncer birçok tiyatro, dizi ve sinemalarda rol almıştır. 1974 yılında İstanbul Şehir Tiyatrolar kadrosuna giren ünlü oyuncu birçok farklı proje ile seyirci karşısına çıkmış ve en önemli çıkışını Bir İstanbul Masalı isimli dizi ile yapmıştır. 2006 yılında Binbir Gece dizisi ile ekrana çıkan ve Nadide Evliyaoğlu karakteriyle sevilen Tomris İncer; 9. Adana Altın Koza Film Şenliği - En İyi Kadın Oyuncu, Aylaklar, 15. Ankara Uluslararası Film Festivali - En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu, 8. Sadri Alışık Ödülleri, En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu, 8. Afife Tiyatro Ödülleri, Yardımcı Rolde Yılın En Başarılı Kadın Oyuncu ödüllerini almaya hak kazanmıştır.
 

Tomris İncer'in Rol Aldığı Birkaç Tiyatro Oyunları

Öldün, Duydun mu ?
Gerçek Hayattan Alınmıştır
Tehlikeli İlişkiler
İkiye Bölünen Vikont
Dünya'nın Ortasında Bir Yer
Canlı Maymun Lokantası
Eskici Dükkanı
Mikado'nun Çöpleri...
 

Tomris İncer'in Rol Aldığı Birkaç Dizi ve Filmleri

Böyle Bitmesin
Aşk ve Ceza
Binbir Gece
O da Beni Seviyor
Yedi Tepe
Tersine Dünya
Gizli Yüz
At Gözlüğü
Azap...
 

Usta Oyuncu Sevenlerine Mesaj Yollamıştı

''Gördüğünüz gibi gayet iyiyim, moralim düzgün, erken tedavi, erken teşhis ve moral gerçekten çok yüksek, sonra ne olur bilmiyorum ama şuan gayet iyiyim. Radyoterapim bitti kemoterapiye başladık ve bugün ilk kemo bitti. Yani umutluyum, siz de umutlu olun. Gerçekten mutluyum oynamıyorum hepinizi seviyorum.'' diyerek kendisini ifade etmiştir.

Tomris İncer
vefat eden ünlüvefatvefat haberleriölümölüm haberlerihürriyet vefat ilanlarıhürriyet vefathürriyet vefat ilanıvefat haberleriünlü oyuncuünlü karakter oyuncusuvefat eden ünlütomris incer