Ünlü Modacı Aybüke Baran 65 Yaşında Hayatını Kaybetti


Bir süredir İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi altında olan ünlü modacı Aybüke Baran bugün beyin damarlarındaki tıkanıklığı sebebiyle hayatını kaybetti.
Baran, yaklaşık iki hafta önce durumu daha da kötüleşmesi sonucu İzmir Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılmıştır. Burada yoğun bakımda tutulan Baran, doktorların müdahalesine rağmen bugün sabaha karşı yaşamını yitirmiştir. Birçok kurum ve kuruluşları tarafından 100'ün üzerinde başarı belgesi ve teşekkür belgesi ile ödüllendirilmiş olan duayen modacı Baran'ın ölümü meslektaşları, sevenleri ve yakınlarını yasa boğdu. Son vakitlerine kadar annesinin yanında olan Cenk İçöz,  ''Maalesef onu kaybettik. Son yıllarını çok severek ve aşık olduğu Bodrum'da geçirmişti. Son nefesine kadar Atatürk ve Cumhuriyet ilkelerine sahip çıkılmasını, eserlerinin yaşatılmasını istedi'' dedi. İçöz, annesinin cenazesi vasiyeti üzerine bugün ikindide Yalıkavak Merkez Camisi'nde kılınacak namazın ardından aynı mahalledeki mezarlıkta toprağa vereceklerini belirtti. Baran'ın İzmir'de yaşayan kızı Altan'ın da hastanede olduğu ve annesinin cenaze işlemleri ile uğraştığı söyledi.
 

Aybüke Baran Kimdir ?

Aybüke Baran, Muğla'nın Bodrum ilçesinde yaşayan ve Yalıkavak Mahallesi Palmarina Bodrum'da 3 yıl önce açtığı mağazada, kendisinin yaptığı kıyafet ve el işleri tasarımlarını sergileyip satışa takdim eden ve burada defileler düzenleyen 2 çocuk annesidir. Bu zamana kadar 45 ülkede toplam olarak 95 defileye imzasını atmış ve son 15 yılda kıyafet ve el işlerini ''Benden Anadolu'ya Selam Söyle'' ismini vermiş olduğu Bodrum'daki defilerle sunmuştur. 


vefat eden ünlüvefatvefat haberleriölümölüm haberlerihürriyet vefat ilanlarıhürriyet vefathürriyet vefat ilanıvefat haberleriünlü modacıvefat eden ünlüaybüke baran