Siyasetçi, Eski Bakan Ekrem Pakdemirli Hayatını Kaybetti.

ekrem pakdemirli

Manisa'nın Akhisar İlçesi'nde 21 Ekim 2015 tarihinde bahçesinde kendi üretimi olan zeytin toplama aparatının tanıtımı için zeytin üreticileriyle biraraya geldi. 76 Yaşında olan Pakdemirli, traktörün yük kaldırmak için kullanılan parçasının başına çarpması sonucu ağır yaralandı. Yoğun bakımda tedavi gördüğü Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesi Hafsa Sultan Hastanesi'nde 31 Aralık'da yaşamını yitirdi. Ekrem Pakdemirli için Karabağlar İlahiyat Fakültesi Camii'nde öğle vakti cenaze töreni düzenlendi ve kılınan öğle namazından sonra Balçova Mezarlığı'nda toprağa verildi.


Profesör Doktor Ekrem Pakdemirli Kimdir ?

Ekrem Pakdemirli, 1939 yılında İzmir'de doğmuş ve Orta eğitimini Manisa'da tamamlamıştır. 1963 tarihli Haziran ayında aynı okulda yüksek lisans derecesi almıştır. ODTÜ Teorik fizik bölümüden asistan, bir yıl sonra ise Makine bölümüde öğretim görevlisi olmuştur. 1967 Ağustos ayında Imperial College'da doktorasını tamamlamıştır.  ODTÜ'de öğretim görevliliği ve öğretim üyeliği yapmıştır. XVIII., XIX., XX., ve XXI. dönemlerde Manisa Milletvekili olarak Ulaştımra Bakanlığı, Maliye ve Gümrük Bakanlığı, Devlet Bakanlığı ve Başbakan Yardımlığı yapmıştır. 2003 yılından itibaren Bilkent, Başkent ve İstanbul Ticaret Üniversitelerinde Öğretim Üyesi olarak olarak görev yapmıştır. 2007 yılından itibarenden ise Albaraka Türk Yönetim Kurulu Üyeliği yapmaktadır. Kendisi SAF GYO ve Üşker Bisküvi A.Ş.'de bağımsız yönetim kurulu üyeliğindedir. Pakdemirli, 1989 yılından beri Yeminli Mali Müşavirdir. Son 25 yıldır, muhtelif gazete ve dergilerde köşe yazıları yazmaktadır. Ekrem Pakdemirli, evli ve beş çocuğu ile yedi torun sahibidir.


vefat eden ünlüvefatvefat haberleriölümölüm haberleriprofesör doktor ekrem pakdemirlihürriyet vefat ilanlarısiyaset eski başkan ekrem pakdemirliekrem pakdemirli kimdirhürriyet vefathürriyet vefat ilanıprofesör doktorvefat haberlerivefat eden ünlüekrem pakdemirli