Kayahan Hayatını Kaybetti

Ünlü Sanatçı KayahanÜnlü besteci Kayahan hayatını kaybetti. 2014 yılında üçüncü kez hastalığı tekrar etmesi ile kanser tedavisi görüyordu. En başta 1990 yılında bacağında ortaya çıkan yağ bezesi için gittiği hastanede kanser teşhisi koyularak, doktorların altı ay hayat biçtiği Kayahan pes etmeyerek tedavisini başarı ile kazanmıştı. Daha sonrasında hastalığı yıl sonra aynı yerden tekrar edince de hayattan vazgeçmedi. Geçirdiği ameliyat ve radyoterapi sonrasında sağlığına kavuşan ünlü besteci, sonrasında üçüncü kez tatsız haberi aldı ve kemoterapiye başladı. Hastane yetkililerinden yapılan açıklamada; ünlü besteci ve sözyazarının ölümü ile ilgili bir süredir tedavi gördüğü, küçük hücreli akçiğer kanseri nedeniyle ünlü sanatçı Kayahan, sabah saatlerinde hayatını kaybetti, denildi. 66 yaşındaki sanatçının tedavisi ile ilgilenen Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. Gökhan Demir; Kayahan bir buçuk sene süresince ileri evre küçük hücreli akciğer kanseri nedeniyle hastanemizde tedavi görmekteydi. İlk zamanlarda tedaviye çok iyi cevap vermesine rağmen son zamanlarında tedaviye gelişen direnç, hastalığın yaygınlaşması ve çoklu organ yetmezliği nedeniyle malesef hayatını kaybetmiştir, dedi. Yoğun Bakım Sorumlusu Prof. Dr. Nahit Çakar; ünlü besteci bir süredir kanser tedavisi görüyordu. Kayahan hastalığının ilerlemesi ile birlikte oluşan solunum yetmezliği ve bunun beraberinde gelişen çoklu organ yetmezliği sebebi ile hayatını kaybetti, ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan' dan Duygusal Mesaj

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu ünlü sözyazarı, besteci ve sanatçı için taziye mesajı verdi. Kayahan' ın vefatı sebebi ile yazılı bir mesaj paylaşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şu ifadelere yer verdi; türk pop müziğinin saygı değer ismi, besteci, ve söz yazarı Kayahan' ın ölümünü derin bir teessür ile öğrendim. Şarkıları ve sesiyle, aziz milletimizin gönlünde müstesna bir yer edinen Kayahan, türk pop müziğinin gelişiminde önemli rol oynamıi ve derin izler bırakmıştır. Eserleri ile yaşamaya devam edecek olan merhum sanatçımız, her zaman sevgi ve saygı ile yad edilecektir. Kıymetli sanatçımız Kayahan' a Allah' tan rahmet niyaz ediyor, ailesine, sevenlerine ve sana dünyamıza başsağlığı diliyorum, dedi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu' ndan Taziye Mesajı

Başbakan Ahmet Davutoğlu ünlü sanatçı Kayahan' ın vefatı üzerine twitter hesabı üzerinden taziye mesajı paylaştı. Ailesine, tüm sevenlerine ve sanat camiasına taziyelerimi iletiyorum. Türk müziğine sayısız beste kazandıran, bir neslin şarkılarıyla büyüdüğü Kayahan' ı kaybetmenin hüznü içindeyiz, diye belirtti.

vefatvefat haberlerivefat eden ünlükayahankayahan kim