İş Adamı Mustafa Koç Hayatını Kaybetti.Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç spor yaparken kalp krizi geçirdi ve Koç'a ilk müdahaleyi koruması ve spor hocası yaptı. Ünlü iş adamı ilk olarak Beykoz Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Koç'a 40 dakika boyunca yeniden canlandırma müdahelesi yapıldı. Koç Beykoz Hastanesi'nde yapılan tedaviden sonra helikopterle Amerikan Hastanesi'ne sevk edildi. Fakat, 4 saatlik müdahaleden sonra Mustafa Koç 56 yaşında hayatını kaybetti. Konuya ilişkin açıklamada,  Mustafa Koç'un cenazesi 24 Ocak 2016 Pazar günü Teşvikiye Camii'nden kaldırılarak Zincirlikuyu Mezarlığı'na defnedileceği, taziyelerin ise 22 Ocak 2016 Cuma günü itibariyle 7 gün boyunca Elmadağ Divan Oteli'nde saat 16.00 - 19.00 arası kabul edileceği belirtildi.
 

Mustafa Koç Kimdir ?

Mustafa Koç, 29 Ekim 1960 yılında Ankara 'da doğmuştur. Dedesi Vehbi Koç, Babası Rahmi Koç, Annesi ise Çiğdem (Meserretçioğlu)'dur. Koç'un Ömer Koç ve Ali Koç adında iki kardeşi vardır. Liseyi 1976 - 1989 yılları arasında İsviçre'de Lyceum Alpinum Zuoz lisesinde yatılı bir şekilde okumuş, 1980 - 1984 yılları arasında ise ABD'de George Washington Üniversitesi'nde İşletme bölümünde lisans eğitimini tamamlamıştır. 1984 yılında iş hayatına Tofaş'ta Müşavir olarak başlamıştır. 1986 yılında kadar burada Tofaş Oto A.Ş. Satış Elemanı olarak çalışmıştır. 1986 - 1989 yılları arasında ofisa Trading Co. Geneve Satış Müdürü, 1989 - 1992 yılları arasında Ram Dış Ticaret'te Satış Müdürlüğü ve Satış Genel Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur. 1992 yılında Koç Holding'e geçerek sırasıyla Başkan Yardımcılığı, 1996 yılında Başkan, Yönetim Kurulu Üyeliği ve Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği görevini yürütmüştür. Koç, 2003 yılında beri Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı'dır. Mustafa Koç, ayriyetten Türk Sanayiceleri ve İşadamları Derneği Yüksek İstişare Kurulu Onursal Başkanı ve Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu Üyesi ve Finlandiya İstanbul Fahri Konsolosu'dur. İtalya Hükümeti'nin Cavaliere D'Industria nişanı ile 2005 yılında ödüllendirilmiştir. Mustafa Koç, ekonomik ve sosyal kalkınmaya büyük önem vermekte ve bu alanda World Monuments Fund ve Carnegie Vakfı ile BNP Paribas gibi saygın kuruluşlarca ödüllendirilen Koç Ailesi'nin sosyal ve kültürel yaşama katkılarını hayata geçiren Vehbi Koç Vakfı'nın Yönetim Kurulu ve Türk Eğitim Gönüllüleri Vakfı'nın Müteveeli Heyeti Üyesi'dir. Mustafa Koç, Almanca ve İngilizce bilmektedir ve Fenerbahçe Spor Kulünü kongre üyesidir. Ayrıca, İstanbul Golf Kulübü'nün başkanlığını yapmaktadır. Hobileri arasında Golf, binicilik, havacılık ve Scuba vardır diyebiliriz. Mustafa Koç, 15 Şubat 1992 yılında nişanlanmış ve 14 Temmuz 1992 yılında Caroline Giraud ile evlenmiştir. Esra ve Aylin adlarında iki kızı vardır. Mustafa Koç, Abdülhamid'in subaylarından Nuri Paşa tarafında 1895'te yaptırıldığı Beykoz Kanlıca'daki Nuri Paşa Yalısı'nda oturmaktadır. 


vefat eden ünlüvefatvefat haberleriölümölüm haberlerikoç holdingyönetim kurulu başkanı mustafa koçhürriyet vefat ilanlarımustafa koç kimdirhürriyet vefathürriyet vefat ilanıünlü iş adamı mustafa koçvefat haberlerivefat eden ünlümustafa koç