Gazeteci Yazar Onur Belge Vefat Etti

Gazeteci Yazar Onur Belge Hayatını Kaybetti


Gazeteci yazar Onur Belge, 6 Eylül 2015 sabahı geçirdiği rahatsızlık sonucu kalp krizinden yaşamını kaybetti. Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) eski başkanlarından olan gazeteci Onur Belge, sabah geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitirdi. Kınalıada' daki evinde sabah 05.00 sularında kalp krizi geçiren gazeteci yazar, tüm müdahalelere rağmen hayata gözlerini yumdu. 69 yaşında hayata veda eden Onur Belge' nin cenazesi bugün Kınalıada Camii' nde ikindi namazından sonra toğrağa defnedilecektir.

Hürriyet Vefat İlan Servisi olarak Gazeteci ve Yazar Onur Belge' ye Allah' tan rahmet, ailesine ve yakınlarına sabır ve başsağlığı diliyoruz. Gazeteci ile ilgili ailesinin Hürriyet gazetesine yayınlatmış olduğu vefat ilan metnini görmek için tıklayınız.  Türk Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu' nun Gazeteci ve Yazar Onur Belge için vermiş olduğu vefat ilan metnini linki takip ederek bulabilirsiniz.

Gazeteci ve Yazar Onur Belge Kimdir ?


1946 yılında İstanbul' da doğan Onur Belge, İstanbul Üniversitesi Gazetecilik Enstitüsü' nde eğitim verdi. Gazetecilik hayatına 1968 yılında muhabir olarak başladı. Hayatspor, Türk Haberler Ajansı, Hürriyet, Star, Star TV, BRT, Radyo Klüp, Fenerbahçe, TV, Fanatik ve Aydınlık gazetelerinde çalıştı. TSYD'de yönetim kurulu üyesi ve başkan olarak da görev yapan Onur Belge, 'Dünya Kupası Tarihi' adlı bir de kitap yazdı.

Onur Belge


hürriyet vefatvefat ilanıgazeteciyazarhürriyetonur belgevefathürriyet vefat ilanlarıölümölüm ilanları