Eski Trabzonspor Kulübü Asbaşkanı Kenan İskender Hayatını Kaybetti

kenan iskender
Bordo-mavili kulübü ''Divan üyemiz ve eski asbaşkanımız Kenan İskender'in vefat ettiği haberini derin bir üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız. İskender'e Yüce Allah'tan rahmet, ailesine, sevenlerine ve camiamıza başsağlığı dileriz.'' yazısıyla sosyal medya site üzerinden Kenan İskender'in vefat haberi duyruldu. 
İskender'in cenazesinin yarın öğle namazını müteakip İskenderpaşa Camisi'nde kılınacak cenaze namazının ardından toprağa verileceği belirtilmiştir.
 

Kenan İskender Kimdir ?

İskender, 1942 yılında Erdoğdu'da dünyaya gelmiştir. Annesi Emine Hanım babası ise Hasan Bey'dir. Sanat Mektebi'ne yazılmış fakat okuyamamıştır bu yüzden ilkokul mezunudur. İlkokuldan sonra ufak tefek işlerde çalışmaya başlamıştır. Kendisinden 7 yaş büyük olan ağabeyi Kazım İskender ve ilerleyen zamanlarda kayınpederi olan Mehmet İskender'in yanında mobilya dükkanında çalışmıştır. Kısa bir zaman sonra Mehmet Bey ailesi ile birlikte İstanbul'e göçmüş ve işyerinde ki malzemelerini Kenan Bey ve ağabeyine satmıştır. Ağabeyi ile birlikte Trabzon'da eski Ongan Pasajı'nda küçük bir dükkan açmışlardır. Ağabeyi iyi bir mobilya ustası olduğu için çok iyi mobilyalar yapmaya başlamışlardır. O tarihlerde mobilya ve mobilya malzemesi bulmak zor olduğu için ve işleri iyi gittiğinden dolayı bir zaman sonra Trabzon'un gözdesi haline gelmişlerdir. Serdar Bali'nin babası rahmetli Zekeriya Bali'nin çalıştırdığı İdmangücü takımı ile idmanlara çıkmaya başlamış zaman zamanda B takımında oynamıştır. Fakat babası futbol oynamasına izin vermemiştir. Trabzon'un ünlü futbol simalarını o yıllarda tanımaya başlamıştır. 1966 yılında sarı kırmızı renklerle kurulan Trabzonspor'da aktif rol almamış fakat onu kuranlarla ve takımda oynayanlarla arkadaş olmuştur. İskender dışardan bir yönetici gibi sporcuların sorunları ile ilgilenmiş ve neredeyse tüm deplasmanlara gitmiştir. Kırımızı beyazlı forma ile kurulan Trabzonspor için yardım kampanyalarına katılmıştır. 
 
 
 
 


vefat eden ünlüvefatvefat haberleriölümölüm haberlerihürriyet vefat ilanlarıhürriyet vefathürriyet vefat ilanıvefat haberleritrabzonsporbordo-mavivefat eden ünlükenan iskender