Beşiktaş Tv Eski Genel Müdürü Tuğrul Yenidoğan Hayatını Kaybetti


BJK TV eski genel Müdürü Tuğrul yenidoğan hayatını kaybetti. Beşiktaş kongre üyesi olan Tuğrul Yenidoğan, Yıldırım Demirören ve Fikret Orman'ın başkanlık dönemlerinde Siyah-Beyaz kulüpte iletişim departmanının başında da yer almıştır. Yenidoğan, 2003 yılında da Beşiktaş'ın 100. yıl belgeselini hazırlamıştır.
Tuğrul Yenidoğan'ın bugün sabaha karşı geçirdiği ani kalp krizi sebebiyle hayattını kaybettiği açıklandı. Evde tek başına olduğu zamanda kalp krizi geçiren ve hayatını kaybeden Yenidoğan'ın cansız bedeninin evine giden yeğeni tarafından görüldüğü belirtildi. Tuğrul Yenidoğan'ın cenzesi, 6 Ekim (yarın) öğle namazına müteakip Eyüp Sultan Camii'nden kaldırılacaktır.
 

Tuğrul Yenidoğan Kimdir ?

Geçen yıl BJK'den giden Tuğrul Yenidoğan, Beşiktaş tarihi üzerinde araştırmalar yapıyordu. 51 yaşında hayata gözlerini kapatan Tuğrul Yenidoğan Beşiktaş eski Başkanı Yıldırım Demirören'in Ata Koleji'nden sınıf arkadaşıydı. İstanbul İletişim Fakültesi'ni birincilikle bitirmesine rağmen mesleğine geç başlayan Tuğrul Yenidoğan sosyal medyanın hayatımıza girdiği 1990'ların sonunda Beşiktaşlı taraftarların görüşme adresi olan webkartallari.com internet sitesinin kurucusu olmuştur. Yenidoğan bu site vasıtasıyla 2000 yılında başkanlığa seçilen Serdar Bilgili yönetimine sert ifadelerde bulunmuştur. Bilgili yönetimi 2003 yılında 100. yıl belgeseli için Tuğrul Yenidoğan'la anlaşma yaparak sürpriz bir karar almıştır. Yenidoğanla bu belgeseli bitirdikten sonra televizyon karşısında kendini göstermeye başlamıştır. Habertürk Televizyonu için yaptığı ''Şeref Kürsüsü'' programı bir süre televizyonda yayınlandıktan sonra 2006 yılında reklam aralarında yayından kaldırılması büyük düşünce uyandırmıştır. O dönem bu programın Aziz Yıldırım'a yapılan yargılamalar sebebiyle son bulduğu iddia edilmiştir. Habertürk'le iletişimi kesen Tuğrul Yenidoğan programlarına Cem TV'de ''Şeref Kürsüsü'' adında devam etmiştir. Daha sonradan Kanalbiz'de kısa süre devam eden programlara imza atmıştır. Bu programın da bitmesinin ardından Yenidoğan Ulusoy Ailesi'nin sahibi olduğu medyaspor.com internet sitesinde yönetmenlik yapmıştır. Yenidoğan, Medyaspor'un ardından Beşiktaş'ta 2010 Ocak ayında yapılan kongre sonrası Yıldırım Demirören'in isteği üzerine bjk TV'nin başına geçmiştir. Yenidoğan 2013 yılında BJK TV genel müdürlüğünü bırakıp İletişim departmanı müdürlüğüne geçmiştir. Yenidoğan geçtiğimiz yıllarda Beşiktaş Başkanı Fikret Orman'ın müşavirlik işini üstlenmiştir. Kısa bir süre önce bu görevi sürdüren Tuğrul Yenidoğan Başkan Fikret Orman'la ters gelip işine son vermek zorunda kalmıştır. Tuğrul Yenidoğan elindeki belge ve dökümanlarla Türkiye'nin önemli arşivcilerinden biri olarak da biliniyordu.   
Tuğrul Yenidoğan


vefat eden ünlüvefatvefat haberleriölümölüm haberlerihürriyet vefat ilanlarıhürriyet vefathürriyet vefat ilanıvefat haberleribjk eski genel müdürüvefat eden ünlübjktuğrul yenidoğan