Başarılı İş Adamı Ahmet Arkan Hayatını Kaybetti

Rahmetli Bülent Ecevit döneminde DSP partisinde Kocaeli Milletvekili olarak görev yapan Sayın Ahmet Arkan hayatını kaybetti. Gebzeli olan başarılı iş adamı, İstanbul Kozyatağı Acıbadem Hastanesi' nde tedavi gördüğü sırada gözlerini yumdu. Ahmet Arkan için 22 Eylül 2015 Salı (bugün) günü öğle namazını takiben Üsküdar Selimiye Camii' nde tören düzenlenicektir. İş adamı, cenaze töreninden sonra Çengelköy Aile Kabristanı' nda defnedilecektir.

AHMET ARKAN KİMDİR?

1999 - 2001 seneleri arasında DSP' den 21. dönem milletvekili olarak görev yapmıştır. Aynı zamanda Arfesan kuruluşunun da yönetim kurulu başkanıydı. Hem başarılı bir sanayici hemde milli bir siyasetçiydi. Kırkdört senelik bir sanayicilik geçmişinde bir çok başarılara imza attı. 1969 senesinde kurduğu ve Arfesan ismini verdiği üretim tesisini dünya markası haline getirdi. Gebze ilimizde de Organize Sanayi Bölgesi' nin kurulmasında öncülük ederek bölgemizin gelişmesinde önemli rol sahibi oldu.

TAYSAD TARAFINDAN YAPILAN AÇIKLAMA

Başarılı iş adamı Ahmet Arkan' ın vefatı sebebiyle TAYSAD tarafından yapılan açıklama ise: " TAYSAD' ın kurucularından olan, derneğimizin 1986-1996 seneleri arasında başkanlığını yapan, otomotiv sanayimizin duayenlerinden, 21. dönem Kocaeli Milletvekilimiz ve değerli sanayicimiz Sayın Ahmet Arkan' ın vefatının üzüntüsünü yaşıyoruz.Arfesan Arkan AŞ’nin ve Arpek AŞ’nin de kurucusu merhum Ahmet Arkan, 22 Eylül 2015 Salı günü saat 10:00’da TOSB Bölge Müdürlüğü binası önünde gerçekleştirilecek töreninin ardından, Üsküdar Selimiye Camii’nde kılınacak öğle namazına müteakip Çengelköy Aile Kabristanı’nda ebediyete uğurlanacaktır. TAYSAD olarak başta kıymetli Arkan ailesine, tüm sevenlerine ve Türk Otomotiv Sanayimize sabır ve başsağlığı diliyoruz."

Ahmet Arkan


ünlüiş adamıhürriyet vefat ilanıvefat ilanlarıhürriyet vefat ilanlarıölüm ilanıölümvefatvefat haberlerivefat ilanı vermek