Ayhan Ahıskal Kimdir ?


Ayhan Ahıskalı Kimdir ?

Tiyatro tutkusuyla 1949'da müracaat ettiği Ankara Devlet Konservatuvarı'na, ''sesi küçük'' gerekçesiyle tiyatro yerine korno bölümüne alınan Ayhan Ahıskal, uzun bir süre Opera Orkestrası'nda kornocu olarak çalışmıştır. 1948'de ilk tiyatro oyunculuğuna ise ''Arap Mestan'' rolüyle başlamış ve bunu orkestradaki görevini aksatmadan yapmıştır.
 
Televizyonun ilk eğlence programı olan '' Ali (Özoğuz) ile Ayhan'' ı hazırlayıp oynamıştır. Ahıskal, sahne geçmişinde bir çok sayıda oyun ve TV dizisinde yer almıştır. Çeşitli operet ve operaların ''karakter oynucusu'' olarak da sevilmiştir. Ahıskal, 63'üncü sanat yılını ise 2011 yılında sahnede kutlamıştır.
Ünlü Karakter Oyuncusu Ayhan Ahıskal, 83 Yaşında Ankara'da vefat etti...
 
Uzun bir süredir Alzheimer hastalığı nedeniyle zor günler geçiren usta Oyuncu Ayhan Ahıskal hayatını kaybetti..
Onur Akay, ''65 yıl süren sahne hayatı sonrası alzheimer hastalığına yakalanan usta oyuncu Ayhan Ahıskal'dan bayramda acı haber geldi'' yazarak Instagram'da ünlü oyuncunun vefat haberini duyurmuştur.
 
Akay, usta oyuncunun Defne Yalnız'la birlikte çekildiği fotoğrafını paylaşarak, ''Ayhan Ahıskal'ı maalesef kaybettik! Cenazesi 6 Eylül Cumartesi günü Maltepe Camii'nde öğle namazına müteakip kılınacak cenaze namazının ardından, Karşıyaka Mezarlığı'nda toprağa verilecektir. Mekanı cennet olsun.'' yazmıştır.
Ayhan Ahıskalı Kimdir


vefat eden ünlüvefatvefat haberleriölümölüm haberlerihürriyet vefat ilanlarıhürriyet vefathürriyet vefat ilanıvefat haberleriünlü karakter oyuncusukarakter oyuncusuvefat eden ünlüayhan ahıskalı