ATA İnşaat'ın Kurucusu Sedat Üründül Hayatını Kaybetti.Atatürk Barajı'nın yapımı için kurulan ATA İnşaat'ın Yönetim Kurulu Başkanı olan Sedat Üründül, 96 yaşında hayatını kaybetti. Sedat Üründül'ün cenazesi, 6 Ocak Çarşamba günü Teşvikiye Camii'nde kılınacak öğle namazının ardından Zincirlikuyu Mezarlığı'nda toprağa verilecektir.

Sedat Üründül Kimdir ?
 
Sedat Üründül, 1920 yılında İstanbul'da doğmuştur. İlk ve ortaokulu Şişli Terakki'de okumuş ve Kabataş Erkek Lisesi'ni bitirmiştir. Yüksek Öğretimini ise İTÜ İnşaat Fakültesi'nde yapmıştır. Beraber çalıştığı iki mühendis arkadaşı ile birlikte Palet İnşaat Şirketi'ni kurmuşlardır. Atatürk Barajı için yapımı kurulmuş olan ''Ata İnşaat'' şirketinin en kıdemli ortağı olarak yönetim kurulu başkanlığını yapmıştır. 1996 yılında kendisine İTÜ senatosu tarafından fahri doktora, İTÜ Geliştirme Vakfı tarafından ise ismi anaokuluna ve çevre mühendisliği çevre laboratuvarına verilmiştir. Maslak'taki Verda Üründül Kız Öğrenci Yurdu'nu yaptırmış ve eşinin adını vermiştir. Ayrıca Sedat Üründül, futbol yorumcusu olan Ömer Üründül'ün babasıdır.


vefat eden ünlüvefatvefat haberleriölümölüm haberleriünlü iş adamı sedat üründülhürriyet vefat ilanlarıünlü iş adamısedat üründül kimdirhürriyet vefathürriyet vefat ilanıiş adamıvefat haberlerivefat eden ünlüsedat üründül