Türk Sinemasının Usta İsimlerinden Münir Özkul, Hayatını Kaybetti.

2003 yılından bu yana demans rahatsızlığı yaşayan efsane oyuncu Münir Özkul, İstanbul'daki evinde 92 yaşında hayatını kaybetti. Uzun süredir bilinci kapalı olan usta oyuncu yatakta hayatını sürdürüyordu. Canlandırdığı "Mahmut Hoca" ve "Yaşar Usta" karakterleriyle Türk izleyicisinin hafızalarına kazınan Özkul, bugün sabah saatlerinde Beyoğlu’ndaki evinde vefat etti.HÜLYA KOÇYİĞİT:
Eşine ve kızına başsağlığı iletiyorum. Yeri doldurulamayacak çok büyük bir sanatçı. Öyle eserler bıraktı ki her zaman bizimle yaşayacak.

ZİHNİ GÖKTAY: 
Maalesef Münir Abi'nin sosyal medyadan aldığımız haberlere alışmıştık ama artık ajanslardan öğrenince inandım. Tüm sevenlerine başsağlığı diliyorum. Hatırasını daima canlı tutacağız.
 


ALİ POYRAZOĞLU:
Türk tiyatro seyircisinin ve sanatseverlerinin başı sağ olsun. Usta bir adamdı zor bir adam olduğu söylenir. Hiç öyle bir adam değildi, kaymak gibi bal gibi bir adamdı.

EDİZ HUN: 
İnsan ilişkilerinde son derece saygılı bir beyefendiydi. Çok büyük bir sanatçıyı kaybettik. Bizimle nasıl konuşuyorsa kamera karşısında da öyle doğaldı. Zaman gelince kayboluyoruz. Anılarda da Münir Özkul başta gelir.Münir Özkulmünir özkul vefat ettimünir özkul öldükel mahmutyaşar ustausta oyuncutürk sineması